Πευκοχώρι - Ξάνθη

Το ντέρμπι της αγωνιστικής δεν τελείωσε ποτέ αφού ο αγώνας Διαγόρας Πλαγίων – ΑΟ Γαλάτιστας διεκόπη λίγο πριν από το τέλος με τους φιλοξενούμενους να προηγούνται με 55-60 και τον Διαγόρα να καταθέτει ένσταση για να αποφύγει τον μηδενισμό.

Στα αγωνιστικά ο Διαγόρας εμφανίστηκε σκιά του εαυτού του, έπαιξε αγχωμένα και φοβισμένα και στο ημίχρονο βρέθηκε πίσω στο σκορ με 16 πόντους. Αλλά στο δεύτερο ημίχρονο και με την βοήθεια του κόσμου του κατάφερε να περάσει μπροστά με 2 πόντους, ένα λεπτό πριν την λήξη.

Τα υπόλοιπα, δυστυχώς, θα γραφτούν εκτός παρκέ.

Στην υπόλοιπη αγωνιστική δράση:

Ο Απόλλων Αρναίας πήρε το ντέρμπι του Βορρά επικρατώντας της δυνατής Ιερισσού και δείχνοντας για άλλη μια φορά ότι καμία ομάδα δεν θα περάσει εύκολα από την Αρναία.

Ο Μαρμαράς έκανε την πρώτη του νίκη με ανατροπή στα τελευταία λεπτά σε ένα πολύ δυνατό παιχνίδι με τους Αετούς Ορμύλιας.

ΑΟ Σιθωνίας και ΠΟ Μουδανιών προχώρησαν με νίκες.