Ένα παιχνίδι που όλοι λίγο πολύ πίστεψαν πως θα κατακτήσει τη νίκη ο Αριστοτέλης, καθώς λίγα λεπτά πριν την ολοκλήρωσή του είχε το προβάδισμα με 2-0, εξελίχθηκε σε… θρίλερ.

Οι γηπεδούχοι έχασαν κι άλλους πολύτιμους βαθμούς στο φινάλε μιας αναμέτρησης, κάτι που έχει γίνει και σε προηγούμενα ματς, με πιο χαρακτηριστικό όλων το παιχνίδι με το Μαρμαρά. Το σκορ για τους ασπρόμαυρους άνοιξε ο Πέτκος, ενώ το 2-0 έκανε ο Μούμκα.

Παρόλα αυτά, η Σάρτη δεν παράτησε το παιχνίδι και παρά το γεγονός πως βρέθηκε να παίζει με 9 παίκτες κατάφερε να επιστρέψει στο ματς με τον Νταμαρλή που αρχικά έκανε το 1-2 και λίγα λεπτά αργότερα έγραψε το τελικό 2-2 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Άξιο αναφοράς είναι πως τα τέρματα της Σάρτης ήρθαν στο φινάλε της αναμέτρησης.

Το αποτέλεσμα άφησε μια πικρία στον Αριστοτέλη, ενώ στην αντίπερα όχθη έτσι όπως κυλούσε το παιχνίδι και ο βαθμός φαντάζει υπερπολύτιμος.