Το Στρατώνι πέτυχε τριτη διαδοχική νίκη στο πρωτάθλημα και έχει το απόλυτο παρέα με Μουδανιά, Κασσάνδρα και Καλλικράτεια.

Οι γηπεδούχοι του Άκη Στόικου προηγήθηκαν με γκολ του Μεμα στο 25′ για να ισοφαρίσει ο Μπουλγκουριδης στο 31. Λίγα λεπτά αργότερα, στο 35′ με κεφάλια ο Τσακελίδης έκανε το 2-1 που ήταν και αποτελέσματα ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, μπήκε δυναμικά η Αρναία και ισοφάρισε με το… καλημέρα όταν στο πέναλτι που κέρδισε στο 48′ ευστόχησε ξανά ο Μπουλγκουρίδης. Ωστόσο, για δεύτερη φορά οι γηπεδούχοι δεν άφησαν στους πορτοκαλί να χαρούν καθώς στο 53′ ο Καρλόπουλος έγραψε το τελικό 3-2 σε ένα χορταστικό ματς.

ΣΤΡΑΤΩΝΙ – ΑΡΝΑΙΑ 3-2

Διαιτητές: Μιχαλούδης-Κουρίδης-Κίκος

Συνθέσεις:

Στρατώνι(Στόικος):Κυρίδης, Τσακελίδης(55′ Γεωργιάδης), Κοντογιαννης, Πανούσης, Παπαδόπουλος(65′ Βουδούρης) , Κανιος, Μεμα, Τσουκανης, Τσούρι(70’Πρόικος), Καρλοπουκος, Παυλατος(85′ Αντωνίου)

Αρναία(Τζιότζιος): Παπαβασίλειου, Κοκοτας, Τσιούκας, Παπαγεωργίου, Σταμάτιου, Καλτσάς, Μπουλγκουρίδης, Τσιούκας, Γουγούσης, Ρενάλντο, Λιώκας.

Πηγή φωτογραφίας: ΕΠΣ Χαλκιδικής (Facebook)