Αθλητικά

ΕΠΣΧ: Αποτελέσματα Κυριακής (11/11)

Γ’ Εθνική (2ος όμιλος) – 7η αγωνιστική 

ΠΑΟ Κουφαλίων – Μελιτέας Μελίτης 5-1
Αγροτικός Αστέρας – Ολυμπιακός Κυμίνων 2-1
Εδεσσαικός – Βέροια 0-1
Α.Σ.Γιαννιτσά – ΑΡΗΣ ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΙΟΥ 2-3
Νίκη Αγκαθιάς – Αλμωπός Αριδαίας 1-1
Μακεδονικός – ΑΠΕ Λαγκαδά 1-0
Ερμής Αμυνταίου – Π.Ο.ΤΡΙΓΛΙΑΣ 0-2

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.ΑΡΗΣ ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΙΟΥ 15
2.Π.Ο.ΤΡΙΓΛΙΑΣ 14
3.Νίκη Αγκαθιάς 13
4.Αγροτικός Αστέρας 13
5.Βέροια 12
6.Α.Σ.Γιαννιτσά 12
7.Μακεδονικός 11
8.Αλμωπός Αριδαίας 10
9.Εδεσσαικός 8
10.ΑΠΕ Λαγκαδά 7
11.ΠΑΟ Κουφαλίων 6
12.Ολυμπιακός Κυμίνων 4
13.Μελιτέας Μελίτης 4
14.Ερμής Αμυνταίου 3.

Α’ κατηγορία – 8η αγωνιστική 

Ελπίς Βραστών – Άκανθος Ιερισσού 3 – 2

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Νέος Π.Ο.Ν Καλλικράτειας 24
2.Όλυνθος Ολύνθου 18
3.Μ.Κ Στρατωνίου 16
4.Π.Ο.Μουδανιών 16
5.Νίκη Πολυγύρου 15
6.Α.Ο.Σάρτης 15
7.Άρης Κασσανδρείας 2005 13
8.Τορωναίος Αφύτου 12
9.Διγενής Λακκώματος 11
10.Ανθεμούς Γαλάτιστας 11
11.Θύελλα Κρήνης 10
12.Α.Ο.Χανιώτης 8
13.Απόλλων Αρναίας 6
14.Ελπίς Βραστών 5
15.Άκανθος Ιερισσού 2
16.Προποντίδα Ν. Μαρμαρά 1

Β’ κατηγορία – 6η αγωνιστική 

Βόρειος όμιιλος

Νίκη Αμμουλιανής 2016 – ΠΑΟ Δουμπιών 0 – 2
Χολομών Ταξιάρχη – Αετός Βαρβάρας 1 – 4
Φοίνιξ Νικήτης – Τορωναίος Συκιάς 4 – 3
Χολομών Ρ/Π – Δόξα Κρήμνης 4 – 0
Θύελλα Στανού – Αστήρ Αγ. Νικολάου 3 – 0 α.α

Νότιος όμιλος

Ελπίς Πολυγύρου – Αναγέννηση Βάβδου 3 – 1
Νεάπολις Πολυχρόνου – Αιγέας Παλλήνης 1 – 2
Αετός Φούρκας – Ηρακλής Ν. Φώκαιας 0 – 3
Αετός Βατοπεδίου – Α.Σ.Αγίου Μάμα 1 – 2
Θερμαικός Φλογητών – Α.Ο.Σημάντρων 1 – 0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ

1.Αετός Βαρβάρας 15
2.Φοίνιξ Νικήτης 15
3.Θύελλα Στανού 13
4.Μ. Αλέξανδρος Νεοχωρίου 12
5.ΠΑΟ Δουμπιών 11
6.Αριστοτέλης Σ/Σ 9
7.Χολομών Ρ/Π 9
8.Θύελλα Μεταγγιτσίου 8
9.Α.Σ. Ουρανούπολης 8
10.Δόξα Κρήμνης 6
11.Χολομών Ταξιάρχη 5
12.Τορωναίος Συκιάς 4
13.Νίκη Αμμουλιανής 0
14.Αστήρ Αγίου Νικολάου -9

1.Ηρακλής Ν. Φώκαιας 18
2.Κύπρος Διονυσίου 18
3.Δόξα Ορμύλιας 15
4.Αιγέας Παλλήνης 13
5.Α.Ο.Σημάντρων 9
6.Ελπίς Πολυγύρου 9
7.Α.Σ.Αγίου Μάμα 9
8.Αναγέννηση Βάβδου 8
9.Θερμαικός Φλογητών 7
10.Αετός Βατοπεδίου 6
11.Δόξα Καλυβών 6
12.Αετός Φούρκας 3
13.Αναγέννηση Αγ. Προδρόμου 1
14.Νεάπολις Πολυχρόνου 1

Γ’ κατηγορία – 4η αγωνιστική

Κόσμος Ν. Μουδανιών – ΑΠΟΕΛ Γερακινής 3 – 0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Νέμεσις Συκιάς 10
2.Ηρακλής Μεγάλης Παναγίας 6
3.Κόσμος Νέων Μουδανιών 6
4.ΑΠΟΕΛ Γερακινής 1
5.Α.Ε.Σ Γεροπλάτανου 0

Tags

Σχετικά άρθρα

Close