Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου

Σε ένα ακόμα δυνατό παιχνίδι για το πρωτάθλημα Χαλκιδικής η Ιερισσός επικράτησε του Διαγόρα Νέων Πλαγίων με 74-72 στην παράταση (60-60 ο κανονικός αγώνας) και έδειξε για άλλη μια φορά ότι ειδικά στην έδρα της δεν θα είναι εύκολος αντίπαλος για κανέναν.

Ο Διαγόρας για ακόμα έναν αγώνα έμεινε πίσω στο σκορ για το μεγαλύτερο μέρος του αγώνα αλλά στην τελευταία περίοδο εκμεταλευόμενος και την κούραση των αντιπάλων κατάφερε να φέρει το παιχνίδι στα ίσια, και να το πάει στην παράταση. Εκεί όμως η Ιερισσός είχε πιο καθαρό μυαλό και ξεκινώντας από την πολύ καλή άμυνα ήταν αυτή που πήρε τελικά το ροζ φύλο αγώνα.

Στην υπόλοιπη αγωνιστική ξεχωρίζει η νίκη των Μουδανιών επί των Νέων Ρόδων αλλά και η μη κάθοδος της Αρναίας στο παιχνίδι με το Πευκοχώρι Β’, σε ένα παιχνίδι που δεν είχε έτσι και αλλιώς βαθμολογική σημασία και την ΕΚΑΣΧ να της επιβάλει πρόστιμο.

Όλα τα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής

ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ Β- ΑΟ ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΝΑΙΑΣ (ΔΕΝ ΠΡΟΣΗΛΘΕ Η ΑΡΝΑΙΑ/ΠΡΟΣΤΙΜΟ)
ΞΕΡΞΗΣ ΑΣ – ΠΟ ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ 38-45
Α.Ο. ΣΙΘΩΝΙΑΣ ΟΙ ΣΙΘΩΝΕΣ – ΝΕΟΣ ΜΑΡΜΑΡΑΣ 65-48
ΙΕΡΙΣΣΟΣ 99 ΣΚ – ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΠΛΑΓΙΩΝ 74-72 παρ (καν. αγώνας 60-60)

Β’ Εθνική

Μεγάλη νίκη, συνοδευόμενη από πολύ καλή εμφάνιση για την ομάδα του Πευκοχωρίου μέσα στο Αγρίνιο με σκορ 59-70.

ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ- EYPΩΠH 87 Πευκοχωρίου 59-70

ΑΟΚ ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ – ΣΤΡΑΤΩΝΙ 59-54