Στο τοπικό ντέρμπι ανάμεσα στις δυο ομάδες τη παράσταση έκλεψε ο αγωνιστικός χώρος των Μουδανιών που ήταν σε τραγική κατάσταση.
Στα αγωνιστικά της αναμέτρησης, η Όλυνθος άνοιξε το σκορ με σουτ του Αθανασιάδη για να ισοφαρίσει η ομάδα των Μουδανιών με πέναλτι του Σαϊτιώτη με το 1-1 να είναι και σκορ ημιχρόνου.
Στην επανάληψη το σκορ παρέμεινε ως το φινάλε με την Όλυνθο να αγωνίζεται με 9 παίκτες για 20′ καθώς αποβλήθηκαν οι Αποστολάκης και Μουρμούρης (σ.σ ο πρώτος δεύτερη κίτρινη-κόκκινη, ο δεύτερος με απευθείας κόκκινη ως τελευταίος παίκτης). Αρκετά τα παράπονα για τις διαιτητικές αποφάσεις του αγώνα.
Αμφότερες είχαν ευκαιρίες να διευρύνουν τα τέρματα τους, ωστόσο δεν υπήρχε εναλλαγή ως το τελευταίο σφύριγμα του αγώνα.
ΠΟ ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ – ΟΛΥΝΘΟΣ ΟΛΥΝΘΟΥ 1-1
Μουδανιά (Γκουτζούχας): Ξανθόπουλος, Τζιτζίκας, Λουιζίδης, Σέχου, Γαλαζούδης, Φιλιππίδης, Τόλα, Μυλωνάς, Γιώργη, Ντόι, Σαϊτιώτης
Όλυνθος(Νεοφώτιστος): Σουνάς, Βεντζιος, Αποστολάκης, Σαγγος, Μουρμούρης Ν, Αθανασιάδης, Κεριότα, Βακαλόπουλος, Στερμούργκου, Γεραντζής, Μέτσι.