Κόκκινη για το Σουάνη με δεύτερη κίτρινη εξαιτίας διαμαρτυρίας στο διαιτητή μετά το τελευταίο σφύριγμα.Θα λείψει στη ρεβάνς από το δυναμικό του Κώστα Γεωργιάδη της Τρίγλιας
Ιδιαίτερο ενδιαφέρον για τη ρεβάνς στη Χρυσούπολη καθώς η λευκή ισοπαλία δεν δίνει κανένα προβάδισμα.
Η Τρίγλια είχε αρκετές ευκαιρίες να πετύχει γκολ αλλά σταμάτησε στον Αθανασίου που βρέθηκε σε καλή μέρα.
Τέλος της αναμέτρησης με το 0-0 να αφήνει ανοιχτούς λογαριασμούς ενόψει της ρεβάνς στη Χρυσούπολη στις 12/5.
Παραμένει το 0-0
88′ Αλλαγή για τη Χρυσούπολη, εκτός ο Χουσίδης, Τζαμπέγιας εντός.
84′ Αλλαγή και για το Νέστο. Εκτός ο Νικλητσιώτης, εντός ο Παπαδόπουλος
82′ 2η αλλαγή για την Τρίγλια με τον Μπέσσα να δίνει τη θέση του στον Σγιουρή Δ.
78′ Παραμένει το 0-0
Αλλαγή για τη Τρίγλια, πρώτη για τους γηπεδούχους, εκτός αγωνιστικού χώρου ο Πάλλας, μέσα ο Κεχαγιάς
74′ Τεράστια ευκαιρία για τη Χρυσούπολη με τον Νικλητσιώτη να αστοχεί στο τετ α τετ με τον Παλαβράκη
72′ Το 0-0 παραμένει χωρίς φάσεις μπροστά στις δυο εστίες
64′ Σουτ του Μπέλιτς πάνω από την εστία του Παλαβράκη
Κάνει την εμφάνιση της ξανά η βροχή.
58′ Πρώτη αλλαγή για το Νέστο, εκτός ο Μελισσόπουλος Ν, εντός ο Μπέλιτς
Το 0-0 παραμένει
55′ Στη συνέχεια της φάση η Τρίγλια κέρδισε φάουλ αλλά ο Ευθυμιάδης δεν ήταν εύστοχος
54′ Τεράστια ευκαιρία για την Τρίγλια που μετά από φοβερή επέλαση του Σταυρόπουλου πλάγια δεξιά πάτησε περιοχή έσπασε στο ύψος του πέναλτι αλλά άκουσε το ΟΧΙ του Αθανασίου.
49′ Δεύτερη μεγάλη ευκαιρία για την Τρίγλια που μετά από το χτύπημα φάουλ του Ευθυμιάδη ο Πάλλας δεν μπόρεσε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα από πλεονεκτική θέση πλάγια δεξιά της μικρής περιοχής. Κόρνερ για τους γηπεδούχους.
48′ Μεγάλη ευκαιρία με το ”καλησπέρα” στο δεύτερο μέρος αλλά ο Σουάνης νικήθηκε στο πλασέ από τον Αθανασίου
Έναρξη 2ου ημιχρόνου χωρίς αλλαγές για τις δυο ομάδες…
Τελικά λίγων λεπτών η βροχόπτωση…
Έντονη βροχόπτωση αυτήν την ώρα στο γήπεδο της Τρίγλιας στην ανάπαυλα της αναμέτρησης
Αποτέλεσμα ημιχρόνου: Τρίγλια – Χρυσούπολη 0-0
45′ Τέλος πρώτου ημιχρόνου με το 0-0 να παραμένει στο γήπεδο της Τρίγλιας. Αμφότερες είχαν μοιρασμένες ευκαιρίες προσέχοντας τα νώτα τους.
36′ Απαντάει η Τρίγλια στις ευκαιρίες με τον Πάλλα να νικάτε από τον τερματοφύλακα Αθανασίου
28′ Ζήτησε πέναλτι η Τρίγλια σε πτώση του Ευθυμιάδη, ο διαιτητής έδειξε άουτ. Ελεγχόμενη φάση.
25′ Το 0-0 παραμένει
24′ Πρώτη ευκαιρία για το Νέστο με το τετ α τετ του Μελισσόπουλου Νίκου να απομακρύνει ο Παλαβράκης
12′ Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά ως τώρα
4′ Χωρίς κάτι το αξιοσημείωτο ως τώρα στο ματς
Έναρξη αγώνα
Στον πάγκο για την Τρίγλια: Προκοπίου-Δούκας, Σγουρής, Μουτζίκος, Καραϊτης, Μενεγκάλι, Κεχαγιάς, Ανδρεάδης
Στον πάγκο για τη Χρυσούπολη: Τσαμπέγια, Μπέλιτς, Παπαδόπουλος, Χαραλαμπίδης, Τζελέπης, Καλλιοντζής, Κλοκίδης.
Οι συνθέσεις:
Τρίγλια(Γεωργιάδης): Παλαβράκης, Μπέσσας, Μιλκούδης, Λιόνης, Ζώτος, Καρατζάουγλου, Σαρβανίδης, Ευθυμιάδης, Σουάνης, Πάλλας, Σταυρόπουλος
Χρυσούπολη(Κετσιεμενίδης): Αθανασίου, Μαϊδανός, Αρετάς, Χούσινετς, Μελισσόπουλος Ν, Ευθυμιάδης, Γκουτζίδης, Ορφανίδης, Μκριτσιάν, Νικλητσιώτης, Μελισσόπουλος Αλ.
Διαιτητές: Περράκης, Νικολάου, Κολιάκος, Μουτζίκος (τρεις πρώτοι από Αθηνών και ο 4ος από σύνδεσμο Μακεδονίας)
Όλα έτοιμα για την έναρξη της μεγάλης αναμέτρησης σχετικά με την άνοδο στη Football League. Η Τρίγλια… καλείται να επικρατήσει του Νέστου σε διπλά παιχνίδια και να εκπροσωπήσει τη Χαλκιδική στις επαγγελματικές κατηγορίες.