Σε ένα χορταστικό παιχνίδι με φάσεις εκατέρωθεν, τα Δουμπιά ήταν αυτά που πανηγύρισαν τη νίκη κόντρα στον Απόλλωνα.

Οι γηπεδούχοι παρουσιάστηκαν πιο αποτελεσματικοί από την Αρναία και πέτυχαν τρία τέρματα έναντι εντός των πορτοκαλί.

Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε ισόπαλο με τους Τράκα και Λιώπα να πετυχαίνουν τα τέρματα στο 15′ και στο 40′ αντίστοιχα. Στο δεύτερο μέρος, με την έναρξη του ημιχρόνου ο Τζημιτρέας έκανε το 2-1 για να διαμορφώσει το τελικό 3-1 ο Τράκας στο 70΄.

Αμφότερες έχασαν ευκαιρίες να είναι διαφορετική η έκβαση του σκορ παρόλα αυτά έμειναν στο 3-1 με τα Δουμπιά να πανηγυρίζουν μια σημαντική νίκη.

ΠΑΟ Δουμπιών – Απόλλων Αρναίας 3-1
Σκόρερς: Τράκας Θ, Τράκας Σ, Τζημητρέας για Δουμπιά, Λιώπας για Αρναία

Συνθέσεις:

Δουμπιά(Βραχνός): Παπαοικονόμου, Ανγκόλι, Κοψίδης, Κάσα, Σκορδάνης Αστ, Ξεφτέρης, Τράκας Θ, Αλέκου, Τζημητρέας, Τράκας Σ, Ντεβετζής
Αλλαγές: Στέφος, Χαμίτι, Σκορδάνης Χ, Τσακιρίδης

Αρναία(Τζιότζιος): Κιάτος Β, Κοτρώτσιος, Τάτσιος, Παπαγεωργίου, Χιούτης, Κεχαγιάς, Εράλντο, Καλτσός, Κωνσταντινίδης, Λιώπας, Κοκότας
Αλλαγές: Κούνδρος, Κιάτος Χ