Η Γαλάτιστα πανηγύρισε μια μεγάλη νίκη κόντρα σε έναν ιστορικό αντίπαλο όπως είναι ο ΠΟ Μουδανιών.

Οι φιλοξενούμενοι του Γιάννη Κάρτα παρουσιάστηκαν με θέληση και πίστη ώστε να κάνουν τη πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα και τα κατάφεραν.

Ένα ασύλληπτο πρώτο ημίχρονο έδωσε το τρίποντο στη Γαλάτιστα που κατάφερε να πάρει σημαντικό προβάδισμα με 0-3 από τέρματα των Πέγκι(2) και Φρόκου. Μάλιστα, οι πράσινοι είχαν δοκάρι και ευκαιρίες να αυξήσουν το δείκτη του σκορ.

Στην επανάληψη ο ρυθμός έπεσε με τα Μουδανιά να μειώνουν προς το τέλος της αναμέτρησης με τον Λουιζίδη αλλά να μην καταφέρουν την ολική επιστροφή στον αγώνα.

ΠΟ Μουδανιών – Ανθεμούς Γαλάτιστας 1-3
Σκόρερς: Μουδανιά (Λουιζίδης 81’), Γαλάτιστα (Πέγκι 25’, 42’ και Φρόκου 35’).

Συνθέσεις:

Μουδανιά(Κουτζούχας): Ρόβας, Λουιζίδης, Μανόλοφ, Αρζουμανίδης, Σέχου, Ροφαέλας, Ντόι, Καρσίδης, Παναγιωτόπουλος, Χατζηπαπάς, Χατζηστεργίου
Αλλαγές: Σάλλα, Πασαλής

Γαλάτιστα(Κάρτας): Σεβαστάς, Παπαζάκος, Τσαλικίδης, Πλιάτσκος, Σουάνης Δ, Σιμώνης, Σουάνης Κ, Λιάκος, Πέγκι, Φρόκου, Ζέφι
Αλλαγές: Πέγιος, Παπαδάκης, Γούσιος, Λιάρος

*Φωτογραφία: Ανθεμούς Γαλάτιστας