Τέλος παιχνιδιού με την Τρίγλια να παίρνει μια ιστορική νίκη κόντρα στη Καλαμάτα με 1-0 χάρη σε γκολ του Παπαδημητρίου
87′  Σταθερά στο 1-0
85′  Ο Ντούγκα δίνει τη θέση του στον Μαντζίρη ενώ νωρίτερα ο Έππας μπήκε στη θέση του Παπαδημητρίου
74′ Σουτ του Λεμονή εκτός περιοχής με τον Στεφανακο να απομακρύνει
72′ Παραμένει το 1-0 υπέρ της Τρίγλιας
64′ Αλλαγή για την ομάδα της Τρίγλιας, στη θέση του Ευθυμιάδη και στην θέση του ο Σαρβανίδης
58′ Το 1-0 παραμένει
57′ Κέρδισε χώρους στο γήπεδο η Καλαμάτα, ωστόσο η Τρίγλια μπορεί να βρει ανοιχτή την άμυνα των φιλοξενούμενων στις αντεπιθέσεις.
46′ Τεράστια ευκαιρία της Τρίγλιας να κάνει το 2-0 όταν μετά από σπάσιμο του Ντούγκα ο Παπαδημητρίου δεν μπόρεσε να νικήσει τον Στεφανακο από το ύψος της μικρής περιοχής
Έναρξη δεύτερου ημιχρόνου
Λήξη πρώτου ημιχρόνου με την Τρίγλια να πηγαίνει με την καλύτερη ψυχολογία στα αποδυτήρια
45′ 1-0
44′ Ξανά στο προσκήνιο η Τρίγλια που με όμορφη επίθεση κάνει το 1-0 με τον Παπαδημητρίου έπειτα από πάρε-βάλε του Ευθυμιάδη.
44′ Πρώτη καλή ευκαιρία στην αναμέτρηση με τον Παπαδημητρίου από το ύψος του πέναλτι να στέλνει την μπάλα μανω από την εστία.
37′ 0-0 Παραμένει
36′ Χωρίς τις μεγάλες ευκαιρίες ως τώρα στην αναμέτρηση
Διαιτητές: Βουρνέλης, Δεμερτζής, Παπαδάκης, Φουστανάς
22′ Το 0-0 παραμένει χωρίς ευκαιρίες μπροστά από τις δύο εστίες
20′ Αναγκαστική αλλαγή για την Καλαμάτα, μέσα ο Κουιρουκίδης στη θέση του Στεργίδη