Ο ΠΑΟΔ συνεχίσει το απόλυτο στην έδρα του και στο ντέρμπι της προηγούμενης αγωνιστικής με την Προποντίδα του Νέου Μαρμαρά επικράτησε 2-1 φουντώνοντας τη μάχη της κορυφής στην Α’ κατηγορία.
Ο Μαρμαράς άνοιξε το σκορ πριν συμπληρωθεί το πρώτο λεπτό αλλά τα Δουμπιά είχαν το πάθος και τη θέληση να γυρίσουν το παιχνίδι.
Το σκορ γύρισε υπέρ των Δουμπιών στην επανάληψη και χάθηκαν εκατέρωθεν πολλές ευκαιρίες να πετύχουν περισσότερα γκολ και οι δυο ομάδες. Ο Μαρμαράς ολοκλήρωσε το ματς με δέκα παίκτες διότι αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη ο Παπανικολάου ως τελευταίος παίκτης σε μαρκάρισμα.
ΠΑΟ Δουμπιών 2: Σκονδράνης (60′), Τράκας Θ (61′)
Προποντίς Ν. Μαρμαρά 1: Ρεβενικιώτης (30”)
Συνθέσεις:
Δουμπιά(Βραχνός): Στέφος, Μπούρντα, Χατζής, Μπαγαζίτι, Σκονδράνης, Ανγκόλι, Βραχνός, Αλέκου, Χαμίτι, Τράκας Σ, Τράκας Θ,
Αλλαγές: Παπαοικονόμου, Κοφίδης, Ντεβεντζής, Κάσα
Μαρμαράς(Γιαννουλίδης): Καμπούρης, Ανδριανούδης, Παπανικολάου, Τσιακμάκης, Αυγέρος, Βακαλόπουλος, Ψηλογιάννης, Τσούρι, Ρεβενικιώτης, Κίτα, Καρνόπουλος
Αλλαγές: Ματσιάτσιος, Παρλαμέντας